رئیس جمهور: به دلیل ایجاد ناامنی در فضای مجازی باید پلتفرم‌های داخلی تقویت شوند !

رعیس رعیس جمهور

در حالی رئیسی ایجاد ناامنی در فضای مجازی را دلیل حمایت از پلتفرم‌های داخلی دانست که بخش خصوصی بیشترین آسیب را از فیلترینگ دیده. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید !


رعیسی : پلتفرم داخلی باید تقویت شود !

«ابراهیم رئیسی»، رئیس جمهور با تأکید بر ضرورت حمایت از کسب‌و‌کارهای دیجیتال اعلام کرد . حال که دشمن با استفاده از فضای مجازی ایجاد ناامنی می‌کند، باید پلتفرم‌های داخلی تقویت شوند. به گفته رئیسی مسئولان باید با در نظر گرفتن بسته‌های تشویقی، زمینه استفاده بهتر و بیشتر را برای فعالان کسب‌و‌کار دیجیتال فراهم آورند.


پرچم ایران iran flag رئیس جمهور: به دلیل ایجاد ناامنی در فضای مجازی باید پلتفرم‌های داخلی تقویت شوند !


علت تقویت پلتفرم داخلی

ابراهیم رئیسی امروز (چهارشنبه ۲۶ آبان‌ماه) در جلسه هیئت دولت با تأکید دوباره بر حمایت از کسب‌و‌کارهای دیجیتال گفت: «حال که دشمن با استفاده از بستر فضای مجازی در صدد ایجاد و گسترش ناامنی در کشور است . مسئولان مربوطه با تقویت پلتفرم‌های داخلی و تسهیل شرایط استفاده از آنها و حتی در نظر گرفتن بسته‌های تشویقی، زمینه استفاده بهتر و بیشتر را برای فعالان کسب و کار دیجیتال فراهم کنند.»

رئیسی یک‌بار دیگر بر ضرورت حفظ امنیت به‌عنوان بستر تداوم همه فعالیت‌های جامعه تأکید کرد و گفت: «شنیدن و ترتیب اثر دادن به خواسته‌های قانونی وظیفه همه ماست . اما همه ما به همین اندازه در زمینه حفاظت از امنیت و آرامش جامعه مسئولیم.»


حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی

بر‌اساس گزارش ارائه‌شده از سوی مرکز ملی فضای مجازی در این جلسه، در حوزه اقتصاد دیجیتال، حضور کسب‌و‌کارها بر ۱۰ پلتفرم داخلی افزایش داشته . و بیش از ۶۰ درصد از کسب‌و‌کارها در پلتفرم‌های ایرانی حضور پیدا کرده‌اند. این توضیحات از نشست شورای عالی فضای مجازی در حالی بیان شده که دبیر نصر تهران ۲۱ آبان اعلام کرد فیلترینگ، فروش شرکت‌ها را ۵۰ درصد کاهش داده است.

بر‌اساس گزارشی که از جلسه شورای عالی فضای مجازی در روز گذشته منتشر شده . میزان تحویل بسته‌های پستی نسبت به شهریور‌ماه نیز افزایش قابل توجهی داشته است. شورای عالی فضای مجازی بر این باور است که این موضوع نشان از رونق اقتصاد دیجیتال در حوزه کسب‌و‌کارهای خرد در فضای مجازی دارد.

نگاهی به روند طرح پرسش مجلس از وزیر ارتباطات و جلسه شورای عالی فضای مجازی در روز ۲۴ آبان‌ماه و همچنین اظهار نظرهای رئیس جمهور بر جریان فعالیت دشمن در فضای مجازی پاسخی ضمنی به این پرسش می‌دهد . که چرا در روزهای اخیر درباره روند رفع فیلتر اظهار نظری نشده است.

از شما دعوت به مشاهده خبر کاهش سرعت اینترنت ایران می نمایم !

, ,
اشتراک گذاری:
فعال رسانه ای و بلاگر حوزه تکنولوژی

دیدگاه‌ها

یک دیدگاه

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بایگانی‌ها