سونامی اخراج کارمندان به آمازون رسید؛ ۱۰ هزار نفر شغل خود را از دست می‌دهند !

آمازون

مدتی قبل، خبر تصمیم قطعی ایلان ماسک برای اخراج نیمی از کارمندان توییتر سر و صدا به پا کرد و مشاهده کردیم که به دنبال آن، مارک زاکربرگ هم برای اخراج ۱۱ هزار نفر از کارکنان متا یا همان فیسبوک سابق قدم برداشت.

اخراج ۱۰ هزار کارمند آمازون !

حالا شرکت بزرگ دیگری به این جمع پیوسته است. بنا به گفته منابع آگاه، آمازون برای اخراج حدود ۱۰ هزار نفر از کارمندان خود در بخش شرکتی و فناوری از همین هفته برنامه دارد که اخراجی بی‌سابقه در تاریخ آن تلقی می‌شود.در سایت سید علی ابراهیمی به این موضوع پرداختیم !

آمازوناخراج کارمندان آمازوناخراج کارمندان آمازون شامل چه بخش هایی می شود ؟

منابعی که به دلیل نداشتن اجازه برای اظهار نظر به صورت عمومی خواسته‌اند ناشناس باقی بمانند. مدعی شده‌اند که آمازون روی تعدیل نیرو در بخش دستگاه‌ها شامل دستیار صوتی الکسا به علاوه بخش خرده‌فروشی و منابع انسانی تمرکز خواهد داشت. به ادعای یکی از منابع، ۱۰ هزار نفر از کارکنان نه به شکل یکجا. بلکه به صورت تیم به تیم بعد از نهایی‌سازی برنامه‌های هر کدامشان از آمازون کنار گذاشته می‌شوند.

معرفی شرکت آمازون

آمازون شرکت تجارت الکترونیک آمریکایی است، که در سال ۱۹۹۴ توسط جف بیزوس، در شهر سیاتل واقع در ایالت واشینگتن تأسیس شد.

این شرکت فعالیت خود را در سال ۱۹۹۵ با عنوان فروشگاه آفلاین کتاب آغاز، و سپس اقدام به فروش محصولات نو یا دست‌دوم از طریق اینترنت کرد. شرکت آمازون هم‌اکنون دامنه گسترده‌ای از کالاها و محصولات را پخش می‌کند . که از کتاب، سی‌دی و دی‌وی‌دی، بسته‌های نرم‌افزاری تا تجهیزات الکترونیکی و وسایل خانگی، کیف، کفش و انواع لباس را در برمی‌گیرد . و امروزه از بزرگترین فروشگاه‌های اینترنتی جهان به‌شمار می‌آید.

جف بیزس بنیان‌گذار و مدیرعامل فعلی این شرکت با در اختیار داشتن ۱۷٪ از سهام و کپیتال گروپ با مالکیت ۶٪ از سهام آمازون، بزرگترین سهام‌داران آن محسوب می‌شوند. بخشی از سهام شرکت آمازون نیز در بازار بورس نزدک معامله می‌شود و بخشی از شاخص‌های اس اند پی ۵۰۰ و نزدک-۱۰۰ محسوب می‌شود. وبگاه‌های Alexa Internet، دیجیتال فتوگرافی رویو، گودریدز و بانک اطلاعات اینترنتی فیلم‌ها، متعلق به آمازون هستند.

از شما دعوت به مقاله شکست ایلان ماسک در توییتر مینماییم .

,
اشتراک گذاری:
فعال رسانه ای و بلاگر حوزه تکنولوژی

دیدگاه‌ها

یک دیدگاه

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بایگانی‌ها