آموزش افتتاح حساب در بلوبانک ! مزایا بلوبانک چیست ؟ چطور بلوبانک بگیریم ؟

آموزش افتتاح حساب در بلوبانک ! مزایا بلوبانک چیست ؟ چطور بلوبانک بگیریم ؟

در ویدیو بالا به معرفی بلوبانک و آموزش افتتاح حساب در بلوبانک پرداختیم . در ادامه این مقاله به بررسی تخصصی و مزایا بلوبانک می پردازیم .


بلوبانک چیست ؟ مزایا بلوبانک چیه ؟

بلوبانک (نئوبانک سامان)، یک استارت‌آپ بانکی است که در روزهای پایانی سال متأثر از کرونا (۱۳۹۸)، آغاز به کار کرد، اما این بار بدون نیاز به شعب، فرم‌های کاغذی و فرآیندهای معمول و همچنین با درک بهتر نیاز مشتریان. شاید نهایت بلوبانک را بتوان تجربه‌ی جدیدی دانست که فاقد اصطکاک‌های معمول و پیچیدگی‌های بانک‌های سنتی است و سعی کرده خود را به نیازهای نسل جوان امروزی از یک بانک نزدیک کند.

البته این موضوع به معنی نقض قوانین پایه یا موازین شرعی در طراحی محصولات و خدمات نیست بلکه منظور، نگاه نوآورانه به بنیان‌های بانک و خلق محصولات جدید با همان الزامات پایه‌ای اما در فرآیندی جدید است. شاید مهم‌ترین موضوعی که باید امروز تغییر کند، فرآیندهایی است که خیلی از آن‌ها فاقد وجاهت و ضرورت لازم در دوره کنونی است.


مزایا بلوبانک چیست ؟ کاربرد های بلوبانک

حفاظت از سرمایه مشتریان

 • مبالغ سپرده‌های مشتریان در چارچوب ضوابط قانونی و تا سقف قانونی تعیین شده، مورد تضمین صندوق ضمانت سپرده‌های بانک مرکزی است.
 • ما همه‌ی اطلاعات حساب‌ها و مدارک هویتی مشتریان خود را محرمانه تلقی کرده و متعهد می‌شویم تحت هر شرایطی جز در موارد قانونی از انتشار آن جلوگیری کرده و مسئولیت این موضوع را به طور کامل می‌پذیریم.

بلو؛ بانک ولی دوست‌داشتنی

بانکی تمام دیجیتال است که همه‌ی عملیات بانکداری روی اپلیکیشن موبایل و کاملا آنلاین انجام می‌شود. به زبان ساده، بلو بانکی است که همیشه همراه شما خواهد بود.

بدون حداقل موجودی حساب

در بلوبانک برای بازکردن حساب، نیاز به حتی یک ریال موجودی نیست.

بدون کارمزد بازکردن حساب

در بلوبانک بازکردن حساب کاملا رایگان است و نیاز به پرداخت هیچ کارمزدی ندارد.

۱۰درصد سود سپرده

در بلوبانک برای حداقل مانده موجودی در ماه، سود سالیانه ۱۰درصد به صورت ماه‌شمار پرداخت می‌شود.


آموزش افتتاح حساب در بلوبانک ! مزایا بلوبانک چیست ؟ چطور بلوبانک بگیریم ؟


فواید افتتاح حساب در بلوبانک

 • عضو سامانه شتاب بانک مرکزی
 • ارسال رایگان کارت بانکی به آدرس دلخواه شما در کمتر از ۵ روز کاری در تهران و ۱۰ روز کاری در سایر نقاط کشور
 • دریافت و فعال‌سازی آنلاین رمزهای کارت از طریق اپلیکیشن بلوبانک
 • امکان مسدودکردن کارت از طریق اپلیکیشن بلوبانک

بلوجونیور چیست ؟

بلوجونیور فضایی برای آموزش مسائل ساده‌ی مالی به فرزندان است تا بتوانند به مرور با پیچیدگی‌های مسائل مالی روبه‌رو شوند. بازکردن حساب و صدور کارت شخصی برای فرزندان قدم مهمی در آشنایی آن‌ها با مفهوم پول و بانک است که همراه با نظارت والدین در بلوجونیور به‌صورت رایگان امکان‌پذیر شده است. بلوجونیور محصولی از بلوبانک برای فرزندان ۷ تا ۱۴ ساله است.
مراحل بازکردن حساب در بلوجونیور:

 1. داشتن حساب بلوبانک توسط پدر یا مادر
 2. دانلود و نصب اپلیکیشن بلوجونیور

آموزش افتتاح حساب در بلوبانک ! مزایا بلوبانک چیست ؟ چطور بلوبانک بگیریم ؟


آموزش افتتاح حساب در بلوبانک ! چطور بلوبانک بگیریم ؟

در ویدیو بالا همین صفحه به صورت تصویری به آموزش دریافت بلوبانک پرداختیم . در ادامه به سوالات شما درمورد بلوبانک میپردازیم .

 1. شما میتوانید با مراجعه به این لینکاپلیکشن بلوبانک را دانلود و نصب کنید .
 2. می‌توانید برای باز کردن حساب و گرفتن بلوکارت، ابتدا دوستی را پیدا کنید که در بلوبانک حساب داشته باشد تا برای شما از داخل اپلیکیشن دعوتنامه ارسال کند سپس با دانلود و نصب اپلیکیشن آن می‌توانید حساب خود را در بلوبانک باز کنید البته در صورتی که کد دعوت برای افتتاح حساب در این اپلیکیشن نداشته باشید نیز می‌توانید ثبت نام کنید. کد معرف ما : MN4OZI
 3. بعد از دانلود اپلیکیشن بلوبانک و وارد شدن به فضای اپلیکیشن، در صورتی که کد دعوت ندارید روی گزینه باز کردن حساب کلیک کنید.
 4. در این قسمت پس از تأیید شرایط و ضوابط فعالیت در این نرم افزار، باید شماره تلفن همراه خود را وارد کنید که حتماً به نام خودتان است.
 5. بعد از وارد کردن شماره تلفن همراه، یک کد تأیید ارسال می‌شود. آن را در کادر مربوطه وارد کنید تا وارد مرحله بعد شوید و سپس کد ملی خود را در کادر وارد کنید.
 6. در این قسمت باید تاریخ تولد خود را با استفاده از تقویم زیر انتخاب کنید.
 7. در این مرحله از ساخت حساب کاربری، باید یک نام کاربری به‌دلخواه خود انتخاب کنید. بعد از انتخاب نام کاربری باید یک رمز عبور امن نیز برای حساب خود انتخاب کنید.
 8. بعد از عضویت در اپلیکیشن بلوبانک و باز کردن حساب کاربری، برای باز کردن حساب در بلوبانک از این مرحله به بعد باید مدارک مورد نیاز را وارد کنید.در این بخش باید از کارت ملی خود عکس بگیرید. اگر کارت ملی شما قدیمی است، باید تاریخ انقضای کارت ملی و کد رهگیری که برای کارت ملی هوشمند درخواست داده‌اید را نیز وارد کنید.سپس در بخش شناسایی هویت، باید با در نظر گرفتن شئونات اسلامی و بدون ماسک، عبارت خواسته شده از شما را در قالب یک ویدئو کوتاه برای بلوبانک ضبط و ارسال کنید.

شرایط و ضوابط ارسال عکس برای بلوبانک

پس از ارسال ویدئو، اطلاعات شما با موفقیت دریافت می‌شود. از این به بعد اطلاعات شما تا ۲ ساعت دیگر بررسی می‌شود و نتیجه از طریق پیامک به شما اطلاع‌رسانی می‌شود. اگر تمامی اطلاعات و مدارک ارسال شده، مورد تأیید باشد پیامکی حاوی این متن برای شما ارسال می‌شود: “حساب شما با موفقیت فعال شد.”

بعد از فعال شدن حسابتان، کارت بانکی بلو را سفارش دهید. کارت بانکی بلو در ۳ رنگ آبی، سبز و قرمز موجود هست که بعد از انتخاب رنگ موردنظرتان و وارد کردن کد پستی و شماره تلفن ثابت خود، سفارش کارت بانکی‌تان نیز با موفقیت ثبت می‌شود.


آموزش افتتاح حساب در بلوبانک ! مزایا بلوبانک چیست ؟ چطور بلوبانک بگیریم ؟


سوالات متداول بلوبانک

چگونه می‌توانم در بلوبانک حساب بازکنم؟

مراحل بازکردن حساب : ١.دانلود و نصب اپلیکیشن بلوبانک ٢.داشتن یک خط تلفن همراه فعال که به نام خودتان است ٣.همراه داشتن اصل کارت ملی (برای کارت ملی‌های قدیمی، کد رهگیری درخواست صدور کارت هوشمند) برای ارسال تصاویر مربوطه

برای بازکردن حساب چه مدارکی لازم است؟

اصل کارت ملی (برای کارت ملی‌های قدیمی، کد رهگیری درخواست صدور کارت هوشمند) برای ارسال تصاویر مربوطه و داشتن یک خط تلفن همراه فعال که به نام خودتان است.

بلوبانک مجوز قانونی لازم برای فعالیت بانکی را دارد؟

بلوبانک، یک استارت‌آپ بانکی است که در روزهای پایانی سال متأثر از کرونا (۱۳۹۸)، آغاز به‌کار کرد و در حال حاضر ذیل نظارت، مسئولیت و مجوز بانک سامان مشغول فعالیت است.

تضمین ویژه‌ای برای محرمانه تلقی شدن اطلاعات ارائه شده به بلو وجود دارد؟

همه‌ی بانک‌ها و حتی کسب‌و‌کارهای غیر بانکی که مجبور به دریافت و نگهداری اطلاعات مشتریان خود به اقتضای نیازمندی‌های کسب و کارشان هستند، همیشه بیشترین، سخت‌گیرانه‌ترین و گران‌ترین تدابیر امنیتی را به‌کار می‌برند و خود را در قبال این موضوع، مسئول می‌دانند. این مهم‌ترین و صادقانه‌ترین کاری است که باید انجام داد و ما در بلوبانک، بیش از هر نهاد مالی دیگری به این مسئولیت یعنی محرمانه تلقی کردن تمامی اطلاعات دریافتی و مدارک هویتی مشتریان خود پایبند بوده و مسئولیت آن را می‌پذیریم.

من کارت ملی هوشمند دریافت نکرده‌ام، آیا می‌توانم حساب بازکنم؟

بله، اگر درخواست کارت ملی هوشمند را ثبت کردید، از راه ثبت کد رهگیری نوشته شده روی رسید ثبت‌نام کارت ملی هوشمند، امکان بازکردن حساب را دارید.

من کارت ملی هوشمند ندارم و برگه رسید کارت ملی هوشمند را گم کرده‌ام، چطور می‌توانم حساب بازکنم؟

در وب‌سایت سازمان ثبت و احوال کد رهگیری کارت ملی خود را پیداکنید و فرآیند بازکردن حساب را انجام دهید.

مراحل بازکردن حساب چقدر زمان می‌برد؟

باز کردن حساب در کمتر از ۷ دقیقه، بررسی مدارک، شناسایی هویت و فعال شدن حساب(در صورت تایید استعلام بانک مرکزی) حداکثر تا ۳ روز انجام می‌شود.

می‌توانم بیش از یک حساب داشته باشم؟

خیر، هرشخص تنها می‌­تواند یک حساب بازکند.


آیا این ویدیو برای شما مفید بود ؟ می توانید سوالات خود را از ما بپرسید !

, , ,
اشتراک گذاری:
فعال رسانه ای و بلاگر حوزه تکنولوژی

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بایگانی‌ها