گیم پلی FIFA 23 در کنسول ها مختلف : PS5 ، Xbox , PC ! دانلود رایگان فیفا ۲۳

گیم پلی FIFA 23 در کنسول ها مختلف : PS5 ، Xbox , PC سید علی ابراهیمی

بررسی بازی FIFA 23

آخرین یادگاری الکترونیک آرتز در مجموعه فیفا ، تجربه‌ای است که با‌وجود داشتن برخی مشکلات همیشگی، می‌تواند اثر سرگرم‌کننده‌ای برای طرفداران باشد. همراه بررسی فیفا ۲۳ با سید علی ابراهیمی باشید.

معرفی مجموعه فیفا

اسم مجموعه بازی فوتبالی فیفا بیش از ۲۰ سال است. که با شرکت الکترونیک آرتز گره خورده و به دیدن لوگوی این شرکت و عبارت معروف آن در ابتدای هر نسخه از آن عادت کرده‌ایم. با این حال چندی پیش مشخص شد که قرارداد الکترونیک آرتز با فدراسیون جهانی فوتبال به پایان رسیده. و تمدید هم نخواهد شد تا فیفا ۲۳، آخرین نسخه‌ای از این مجموعه باشد که به‌وسیله EA ساخته و منتشر می‌شود. از سال آینده این شرکت بازی‌های خود را با نام EA Sports FC منتشر خواهد کرد . و باید دید سرنوشت فیفا هم به چه شکلی خواهد بود.

گیم پلی FIFA 23 در کنسول ها مختلف : PS5 ، Xbox , PC !

بی هیچ شک و تردیدی، آنچه که کیفیت یک بازی فوتبال را تعیین می‌کند. گیم پلی کلی آن و تجربه‌ای است که از این ورزش در قالب یک بازی ویدیویی ارائه می‌دهد. مجموعه فیفا طی سال‌های گذشته،‌ همیشه فراز و نشیب‌هایی در این زمینه داشته. و درگیر مسائلی مثل بیش از حد قدرتمند بودن برخی ویژگی‌ها یا حتی برخی بازیکنان و همینطور مواردی مثل Dynamic Difficulty Adjusment یا همان DDA بوده که باعث می‌شود. اینطور به‌نظر برسد که گاهی بازی شانس بیش‌تری برای برنده شدن یکی از طرفین در حالت‌های رقابتی قائل می‌شود.


تغییرات فیفا ۲۳

سازندگان همچنین امسال شوت‌های جدیدی هم به بازی اضافه کرده‌اند. در کنار گزینه‌های همیشگی مثل ضربه‌های فینس، شاهد شوت‌های قدرتی یا همان پاور شات هستیم که با زدن دکمه‌های مربوطه، با انیمیشنی کوتاه و زوم دوربین (این مورد را می‌توان غیرفعال کرد) زده می‌شوند و نتیجه آن‌ها، ضربه‌ای بسیار محکم به توپ است.

تقریبا بالانس بودن فیفا ۲۳

دلیل اینکه از تقریبا استفاده کردم، این است که هنوز هم گاهی در حالت‌های رقابتی حس خواهید کرد که با‌وجود تلاش شما و برتری‌تان از هر نظر نسبت به حریف، انگار بازی علاقه‌ای به اینکه شما برنده باشید ندارد و این یکی از مواردی است که همیشه در سال‌های گذشته هم در فیفا شاهد بودیم.

 حالت‌های بازی در فیفا ۲۳

بدون شک محبوب‌ترین حالت آنلاین مجموعه فیفا طی سال‌های گذشته، چیزی جز آلتیمیت تیم نیست و در نتیجه امسال هم EA تمرکز اصلی را برای تغییرات، روی آن گذاشته است. اولین تغییر مهم این بخش، تغییر کامل سیستم کمیستری است.

تغییرات صوتی و بصری فیفا ۲۳ نسبت به نسخه قبلی

خیلی چشم‌گیر و فوق‌العاده نیست ولی پیشرفت‌های جزئی باعث شده تا مثل سال‌های گذشته، EA فوتبال را در کل به شکلی جذاب از حیث بصری و صوتی ارائه دهد. برای مثال کیفیت چمن ورزشگاه‌ها افزایش پیدا کرده و جزییات مربوط به تماشاگر‌ها هم کمی بیشتر شده و نسبتا کم‌تر شاهد چهره‌های تکراری در بین آن‌ها هستیم. تنوع انیمیشن‌های مربوط به شروع بازی‌ها بسته به لیگ‌ها و همینطور رقابت‌های مختلف و جزییات مناسب چهره مخصوصا بازیکنان مشهور هم از دیگر نکات حائز اهمیت بازی از حیث گرافیکی هستند.

آیا این مقاله برای شما مفید بود ؟ درمورد گیم پلی بازی فورزا هورایزن ۵ بیشتر بدانید !

, ,
فعال رسانه ای و بلاگر حوزه تکنولوژی

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *