وزیر ارتباطات: پیگیر حذف اپلیکیشن‌ ایرانی از Play Store هستیم !

زارع پور وزیر ارتباطات

حذف اپلیکیشن‌ ایرانی از Play Store

«عیسی زارع‌پور»، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت پیگیر حذف برخی اپلیکیشن‌های ایرانی از گوگلی پلی خواهد بود و از طریق مجامع بین‌المللی این موضوع را دنبال خواهد کرد. به گفته او از یک طرف تحریم‌های حوزه فناوری اطلاعات را برای مردم ایران برمی‌دارند . اما در همین حال دسترسی به سرویس‌های محبوب ایرانی را که حاصل تلاش جوانان نخبه ایرانی در شرکت‌های دانش بنیان است را محدود می کنند.


واکنش وزیر ارتباطات به حذف اپلیکیشن‌ ایرانی از پلی استور

زارع‌پور در واکنش به حذف برخی اپلیکیشن‌های ایرانی از گوگل‌پلی در یادداشتی در پیام‌رسان بله با تاکید بر اینکه به معاونین مربوطه دستور داده جریان را پیگیری کنند . گفت: «در تعامل با شرکت‌های دانش‌بنیان مالک این سکوها، ابعاد فنی و حقوقی این موضوع را برای اجرای اقدامات مقتضی بررسی می‌کنیم.»


وزیر ارتباطات: پیگیر حذف اپلیکیشن‌ ایرانی از Play Store هستیم !


حذف پیامرسان ایرانی از پلی استور

این برای چندمین بار است که اپلیکیشن‌های ایرانی از پلتفرم‌های بین‌المللی حذف شده‌اند . و مسئولان کشوری درباره آن اعلام پیگیری کرده‌اند. پیش از این نیز محمد جواد ظریف آن را نامشروع خوانده بود . و امیر ناظمی پیگیری بهتر این موضوع را در گرو فعالیت انجمن‌های مردم نهاد دانسته بود.


حذف پلتفرم‌ داخلی از پلی استور

هرچند تا امروز همچنان شاهد حذف اپلیکیشن‌های ایرانی و به طور مکرر اعلام پیگیری از مراجع بین‌المللی هستیم. شهریور سال گذشته و به دنبال حذف فیلیمو، آپارات و بلد از گوگل پلی وزارت ارتباطات در بیانیه‌ای اعلام کرد با همکاری سایر دستگاه‌ها همچون مرکز ملی فضای مجازی، معاونت حقوقی ریاست جمهوری و وزارت امور خارجه، از تمامی ظرفیت‌ها و راهکارهای حقوقی و سیاسی، پیگیر حقوق پلتفرم‌های ایرانی در مجامع بین‌المللی مربوطه خواهد بود.


نظر شما چیست ؟ آیا بنظر شما طبق مطالبی که در این مقاله خواندید ، حق با Play Store است یا پلتفرم های داخلی ؟ لطفا نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید .

, , ,
اشتراک گذاری:
فعال رسانه ای و بلاگر حوزه تکنولوژی

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بایگانی‌ها