اشتباهات رایج در تلگرام ! نکاتی که باید تو Telegram رعایت کنی ! نکات مهم تلگرام

اشتباهات رایج در تلگرام ! نکاتی که باید تو Telegram رعایت کنی ! نکات مهم تلگرام سید علی ابراهیمی

اشتباهات رایج در تلگرام ! نکات مهم تلگرام

اگر شما نیز یکی از کاربران نرم‌افزار تلگرام هستید، احتمالاً در مواردی هنگام استفاده از آن با سوالات یا مشکلاتی مواجه شده‌اید. در این نوشته ۱۵ نکته و ترفند تلگرام را با هم مرور خواهیم کرد که یادگیری آنها به استفاده هر بهتر و آسان‌تر از تلگرام کمک می‌کند. با سید علی ابراهیمی همراه باشید. !


دانلود رسانه را در تلگرام مدیریت کنید

تلگرام به شما اجازه می‌دهد که فایل‌های رسانه‌ای را تا حجم ۱.۵ گیگابایت ارسال و دریافت کنید. آیا فضای کافی برای ذخیره‌ی فایل‌های بزرگ ندارید؟ یا نمی‌خواهید عکس‌های به اشتراک گذاشته شده را در گالری مشاهده کنید؟ غیرفعال کردن یا فعال کردن »ذخیره در گالر» و «نمایش خودکار GIFها» فوق‌العاده آسان است.

  • اندروید: تنظیمات را باز کنید و روی «دانلود خودکار رسانه» کلیک کنید.
  • آیفون: به تنظیمات تلفن بروید، روی «حریم خصوصی» کلیک کنید و تلگرام را در قسمت «عکس‌ها» غیرفعال کنید.

گفتگوی مخفی تلگرام

اگر می‌خواهید مطمئن شوید که گفتگوهای شما امن است، از این ویژگی شگفت‌انگیز تلگرام استفاده کنید. وقتی یک جلسه‌ مخفی را شروع می‌کنید، دیگر لازم نیست نگران محافظت از مکالمه‌ خود باشید. چت مخفی، از رمزنگاری پایان دادن به پایان برای ایجاد پیامی که فقط برای فرستنده و گیرنده قابل مشاهده است، استفاده می‌کند. کافی است بر روی «پیام جدید» ضربه بزنید و «گفتگوی مخفی جدید» را انتخاب کنید.

اشتباهات رایج در تلگرام ! نکاتی که باید تو Telegram رعایت کنی ! نکات مهم تلگرام


زمان‌سنج خودتخریبی در گفتگوهای مخفی telegram

اگر هنگام چت در گفتگوی مخفی، نگران حریم خصوصی پیام‌های خود هستید، از این ویژگی تلگرام استفاده کنید. با استفاده از این ویژگی، پیام‌هایی که در چت مخفی ارسال کرده‌اید، در محدوده‌ زمانی تعیین شده توسط خودتان، خود به خود از بین می‌روند. اگر می‌خواهید به آن دسترسی داشته باشید، فقط برنامه تلگرام را باز کنید و به صورت زیر عمل کنید:

  • اندروید: بر روی دکمه‌ی سه نقطه ضربه بزنید و زمان‌سنج خود تخریبی را تنظیم کنید.
  • آیفون: روی نماد زمان‌سنج در نوار ورودی ضربه بزنید و زمان‌سنج را تنظیم کنید.

حالا، از لحظه‌ای که پیام بر روی صفحه‌ دریافت‌کننده نمایش داده می‌شود، زمان‌سنج شروع به شمارش می‌کند. وقتی شمارش زمان‌سنج به پایان می‌رسد، پیام از هر دو صفحه ناپدید می‌شود.


آخرین زمان بازدید را از مخاطبین خاص، مخفی کنید

اگر از WhatsApp استفاده کرده‌اید، باید با ایده‌ پنهان کردن آخرین بازدید آشنا باشید. همان گزینه در پیام‌رسان تلگرام نیز وجود دارد اما با یک گزینه پیشرفته. اگر می‌خواهید آخرین بازدید خود را فقط از یک فرد خاص پنهان کنید، تلگرام به شما اجازه می‌دهد که از مشاهده‌ آخرین بازدیدتان توسط یک مخاطب خاص جلوگیری کنید. آن‌ها به جای مشاهده زمان دقیق، عبارت‌هایی را به صورت «اخیرا»، «یک هفته پیش» یا «یک ماه پیش» خواهند دید.

این گزینه را در تنظیمات تلگرام پیدا خواهید کرد. به قسمت حریم خصوصی و امنیت بروید. سپس بر روی گزینه‌ «آخرین بازدید» کلیک کنید. در این‌جا گزینه‌های «مخاطبین»، «همه» و «هیچ‌کس» را خواهید دید. همچنین می‌توانید استثناها را اضافه کنید.

درمورد رفع ریپورت تضمینی در تلگرام بیشتر بدانید !


روی چت‌های خود یک قفل گذرواژه تعبیه کنید

آیا در رابطه با امنیت چت‌های خود نگران هستید؟ تلگرام یک ویژگی داخلی دارد که چت‌ها را با استفاده از کد گذرواژه به طور محرمانه‌ای قفل می‌کند و دسترسی غیرمجاز به چت‌های شما را محدود می‌کند.

برای تنظیم قفل گذرواژه، به قسمت حریم خصوصی و امنیت در تنظیمات تلگرام بروید. رمز عبور را باز کرده و آن را فعال کنید. رمز عبور انتخابی خود را وارد کنید.

اشتباهات رایج در تلگرام ! نکاتی که باید تو Telegram رعایت کنی ! نکات مهم تلگرام سید علی ابراهیمی


پیش‌نمایش پیام را خاموش کنید

پیش‌نمایش پیام مفید است زیرا پیش‌نمایش‌ها در صفحه‌ قفل یا قسمت اطلاع‌رسانی صفحه نمایش ظاهر می‌شوند. اما اگر کسی از تلفن ما استفاده می‌کند یا نزدیک ماست، می‌تواند پیام‌های شخصی ما را نیز مشاهده کند. آیا این ناخوشایند نیست؟

خوشبختانه تلگرام دارای یک گزینه برای جلوگیری از پیش‌نمایش پیام است. به تنظیمات تلگرام بروید و روی «اطلاعیه‌ها و صداها» کلیک کنید. «پیش‌نمایش پیام» را غیرفعال کنید. حالا هیچ کس قادر نخواهد بود پیام‌های شما را ببیند تا زمانی که این گزینه دوباره فعال شود.


جلوگیری از اضافه شدن به گروه‌ها و کانال‌های ناشناخته

Hیا در تلگرام به گروه یا کانال ناشناخته‌ای اضافه شده‌اید؟ می‌توانید به راحتی از گروه خارج شوید. علاوه بر این، حتی می‌توانید افرادی را که مجاز به اضافه کردن شما به گروه‌ها یا کانال‌ها هستند، مشخص کنید. فقط باید گزینه گروه را در «تنظیمات حریم خصوصی» باز کنید. در آن‌جا گزینه‌ای برای همه افراد یا مخاطبین خود دارید و می‌توانید یکی از آن‌ها را فعال کنید. حتی می‌توانید مخاطب خاصی را از اضافه کردن شما به یک گروه مسدود کنید.

درمورد انتقال چت واتساپ به تلگرام بیشتر بدانید !


از ربات‌ها استفاده کنید

ربات‌ها حساب‌های تلگرامی هستند که می‌توانند برای انجام اقدامات خاصی کدگذاری شده و تجربه‌ کاربر را کمی کارآمدتر می‌سازند. ربات‌ها را می‌توان به اشتراک گذاشت و به یک گروه اضافه کرد.


ویرایش پیام‌های ارسال شده

آیا تا به حال بعد از ارسال پیامی، به دلیل وجود اشتباه تایپی در آن پیام، از ارسال آن پشیمان شده‌اید؟ این اتفاق همیشه می‌افتد اما زمانی که از برنامه تلگرام استفاده می‌کنید، لازم نیست نگران باشید. به سرعت روی آن پیام ضربه زده و گزینه‌ ویرایش را انتخاب کنید. شما قادر خواهید بود که تغییرات مورد نظرتان را روی آن پیام اعمال کرده و آن را دوباره ارسال کنید. تلگرام یک برچسب به عنوان “ویرایش شده” به آن پیام اضافه می‌کند که برای گیرنده(ها) قابل مشاهده است.


ارسال پیام‌های بی‌صدا

اگر نمی‌خواهید حواس دوستانتان را پرت کنید، مشکلی نیست. از این ویژگی استفاده کنید و پیام‌هایی را ارسال کنید که در دستگاه گیرنده صدای اعلان ایجاد نکنند. فقط باید در فضای متن روی «bell» کلیک کنید تا پیام‌ها را بی‌صدا کنید.


آیا این مقاله برای شما مفید بود ؟ نظر شما درمورد این نکات مهم چیست ؟ آیا نکته خاص دیگری سراغ دارید ؟

, , ,
فعال رسانه ای و بلاگر حوزه تکنولوژی

دیدگاه‌ها

یک دیدگاه

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *