شیب کاهشی میانگین سرعت اینترنت ایران همچنان ادامه دارد ! کاهش سرعت اینترنت ثابت

اینترنت طبقاتی

آمار اسپیدتست نشان می‌دهد از ۹ مهر تا ۹ آبان میانگین سرعت اینترنت ثابت ایران کاهش پیدا کرده و با افت دو رتبه‌ای به رتبه ۱۴۴ رسیده است. در این مقاله به بررسی این مورد پرداختیم !

معرفی اسپید تست : SpeedTest چیست ؟

سایت اسپیدتست که برای سنجش سرعت کلی اینترنت، سرعت آپلود و سرعت دانلود در مناطق و کشورهای مختلف جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد، در آمارهای مربوط به ماه اکتبر خود نشان داده است که هرچند میانگین سرعت اینترنت سیار در ایران رشد داشته اما میانگین سرعت اینترنت ثابت کاهش داشته است.

بیانیه وزیر ارتباطات درمورد کاهش سرعت اینترنت !

هرچند اخیراً وزیر ارتباطات اعلام کرده بود «در این مدت هیچ محدودیتی روی اینترنت ثابت اعمال نشده است»، جدیدترین آمار اسپیدتست خلاف این موضوع را نشان می‌دهد. اسپیدتست همان سنجه‌ای است که وزیر ارتباطات همواره با استناد به آن از بهبود وضعیت اینترنت کشور خبر می‌داد.

بررسی علت کاهش سرعت اینترنت ثابت ایران !

با توجه به این که این سایت صرفاً سرعت اینترنت داخلی کشورها را سنجیده و بدون در نظر گرفتن وضعیت اینترنت بین‌الملل آن‌ها، کشورها را به صورت ماهانه رتبه‌بندی می‌کند . کاهش سرعت اینترنت ثابت کشور در ماه اخیر صرفاً به ترافیک داخلی مربوط بوده است. این در حالی است که به‌طور کلی وضعیت اینترنت داخلی کشور در دو ماه اخیر بهتر از بخش بین‌الملل بوده و اگر آماری در خصوص ترافیک بین‌الملل داشتیم، احتمالاً این آمار کاهش بیشتری را نشان می‌داد.

کاهش سرعت اینترنت ایران

رتبه ایران در سرعت اینترنت ثابت و همراه

آمار سایت اسپیدتست در بازه ۹ مهر تا ۹ آبان‌ ماه نشان می‌دهد. میانگین سرعت اینترنت همراه در کشور، در بخش ترافیک داخلی، رشد ۶ رتبه‌ای داشته و به رتبه ۶۱ رسیده است. سرعت ایده آل اینترنت ثابت کشور اما دو رتبه کاهش را تجربه کرده و در میان تمام کشورهای جهان به رتبه ۱۴۴ رسیده است.

میانگین سرعت اینترنت همراه در ایران

در خصوص میانگین سرعت دانلود در اینترنت سیار ایران هم طبق آمار سایت اسپیدتست ۵۷.۴۰ مگابیت بر ثانیه بوده . این عدد در خصوص سرعت آپلود ۱۴.۵۵ مگابیت بر ثانیه است.

میانگین سرعت اینترنت ثابت در ایران

این اعداد در اینترنت ثابت به مراتب کمتر نیز هست . میانگین سرعت دانلود در اینترنت ثابت ۲۴.۲۵ مگابیت بر ثانیه و سرعت آپلود ۱۳.۹۳ مگابیت بر ثانیه است.

شاخص میانگین  سرعت اینترنت جهانی

همه این عدد و رقم‌ها در حالی است که براساس شاخص میانگین در اسپیدتست، سرعت جهانی دانلود اینترنت سیار ۸۴.۸۷ مگابیت بر ثانیه و سرعت آپلود ۱۵.۰۵ مگابیت بر ثانیه است. در اینترنت ثابت نیز سرعت دانلود ۱۴۵.۷۲ مگابیت بر ثانیه و سرعت آپلود ۸۱.۸۱ مگابیت بر ثانیه محاسبه شده است.

از شما دعوت به مشاهده خبر سخنان رعیس جمهور درمورد تقویت پلتفرم های داخلی می نمایم .

, , ,
اشتراک گذاری:
فعال رسانه ای و بلاگر حوزه تکنولوژی

دیدگاه‌ها

یک دیدگاه

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بایگانی‌ها