اتحادیه اروپا ابر آروان را تحریم کرد ! ابر آروان در فهرست تحریم های بین المللی

تحریم ابر آروان اینترنت

اتحادیه اروپا امروز ۳۲ شخص و شرکت را در لیست تحریم خود قرار داد که نام ابر آروان نیز در این لیست دیده می‌شود. ⁩ در بخش دلایل این تحریم، اتحادیه اروپا عنوان کرده است که ابر آروان از سال ۲۰۲۰ یک بازیگر جدی در پروژه‌های دولتی و وزارت ارتباطات برای تهیه نسخه‌ای جداگانه و ایرانی (ملی) از اینترنت بوده است؛ موضوعی که ابر آروان تکذیب می‌کند. در این مقاله به این خبر پرداختیم .

معرفی شرکت بر آروان

ابرآروان یک شبکه تحویل محتوای ایرانی و یک شرکت رایانش ابریست که عرضه‌کنندهٔ زیرساخت یکپارچهٔ ابری به استارت‌آپ‌ها و کسب‌وکارهای ایرانی می‌باشد.

ابرآروان، ارائه‌دهندت سرویس‌ها،بسترهای نرم‌افزاری به عنوان سرویس، VOD, رادار ابرآروان و ذخیره‌سازی اشیا است. به گفته دنیای اقتصاد، این شرکت اکوسیستم ابری را برای ایران فراهم می‌کند. این شرکت در سال ۱۳۹۹ پنجاه هزار مشتری داشت.

واکنش ابر آروان به تحریم

ابر آروان در آخرین رویداد سوار ابرها که ۲۸ فروردین برگزار شد، به شکل عمومی تمام اتهام‌هایی که به این شرکت وارد شده بود را رد و اعلام کرد میزبانی از کسب‌وکارها در ایران یا خارج ایران تفاوتی در تصمیم حاکمیت برای قطع اینترنت ایجاد نمی‌کند. ابر آروان همچنین در این رویداد، از بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاری تاریخ ایران در حوزه‌ دیتاسنتر ابری در این شرکت خبر داده بود. در آن تاریخ ابرآروان همچنین از سوی فناپ، ۱۵۰۰ میلیارد تومان ارزش‌گذاری شد.

محصولات و خدمات ابر آروان چیست ؟

محصول اصلی ابر آروان، CDN است. پویا پیرحسین‌لو مدیرعامل این شرکت مهر ۱۴۰۰ در مصاحبه‌ای به دیجیاتو گفت در ایران سهم کلودفلر از بازار CDN حدود ۷۰ درصد و سهم ابر آروان ۲۵ درصد است. او همچنین گفته بود ۹۵ درصد بازار ایران در اختیار کلودفلر و ابر آروان است.

تحریم ابر آروان

ماجرا دارایی نامشهود ابر آروان در کدال و بورس

در فروردین ۱۴۰۱ نیز آمارهای رسمی ابر آروان روی کدال منتشر شد. بررسی صورت‌های مالی یک سال گذشته ابر آروان حکایت از درآمد عملیاتی ۷۲ میلیارد تومانی و سود خالص ۲۱ میلیارد تومانی برای این شرکت داشت. دارایی‌های نامشهود این استارتاپ نیز حدود ۹۷ میلیارد تومان برآورد شده بود.

, , , , ,
اشتراک گذاری:
فعال رسانه ای و بلاگر حوزه تکنولوژی

دیدگاه‌ها

۲ دیدگاه‌ها

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بایگانی‌ها