رئیس سازمان فضایی : بالن های مخابراتی در بلایای طبیعی خدمات‌رسانی می‌کنند !

رئیس سازمان فضایی : بالن های مخابراتی در بلایای طبیعی خدمات‌رسانی می‌کنند !

رئیس سازمان فضایی : بالن های مخابراتی در بلایای طبیعی خدمات‌رسانی می‌کنند !

به گفته سالاریه مجموع خدمات‌رسانی این بالن‌ها تاکنون ۱۲۰ شبانه‌روز بوده است. رئیس سازمان فضایی ایران اعلام کرد بالن مخابراتی در بحران‌های طبیعی کشور تاکنون ۱۲۰ شبانه‌روز خدمات ارائه داده‌اند. به گفته سالاریه این بالن‌ها قابلیت قرار‌دادن حداقل ۵۰ کیلوگرم محموله در ارتفاع ۲۵۰ متری از سطح زمین را دارند.

حسن سالاریه به توانایی ساخت انواع بالن مخابراتی اشاره کرد !

« حسن سالاریه »، رئیس سازمان فضایی ایران به توانمندی پژوهشگاه فضایی ایران در طراحی و ساخت انواع بالن‌های مخابراتی اشاره کرد و گفت: «مأموریت اصلی بالن‌های مخابراتی که توسط متخصصان کشورمان در پژوهشگاه فضایی ایران ساخته می‌شوند، ارائه خدمات اینترنتی و همچنین پایش در شرایط بلایای طبیعی است.»

به گفته وی بالن‌های ساخت پژوهشگاه فضایی، قابلیت قرار‌دادن حداقل ۵۰ کیلوگرم محموله در ارتفاع ۲۵۰ متری از سطح زمین را دارند. و از این حیث، امکان خوبی را می‌توان در شرایط مختلف برای رفع مشکلات مردم در حوزه ارتباطات، فراهم کرد: «تحمل باد با سرعت ۶۰ کیلومتر بر ساعت. و مداومت پروازی حداقل ۵ شبانه‌روز در شرایط مختلف آب‌و‌هوایی از دیگر توانمندی‌های این سامانه‌ها به‌شمار می‌رود.»


رئیس سازمان فضایی : بالن های مخابراتی در بلایای طبیعی خدمات‌رسانی می‌کنند !


ارایه بالن های مخابراتی به زاعرین اربعین

رئیس سازمان فضایی ایران اذعان داشت با استفاده از توانمندی این بالن مخابراتی ، می‌توان پوشش مخابراتی (۴G-LTE) خوبی را در شعاع پوشش حداقلی ۱۰ کیلومتری ذیل بالن ایجاد کرد. تا مردم از خدمات آن بهره‌مند شوند.

او با بیان اینکه بالن‌های ساخت پژوهشگاه فضایی ایران تاکنون در مقاطع مختلفی برای حل مشکلات مردم عملیاتی شده‌اند. اظهار داشت این بالن‌ها در سال‌های ۱۳۹۶، ۱۳۹۷ و همچنین ۱۴۰۱ مأموریت ارائه خدمات اینترنتی و مخابراتی به زائرین امام حسین (ع) هم‌زمان با اربعین را با موفقیت اجرا کرده‌اند:

«همچنین این بالن‌ها در مواقع وقوع بلایای طبیعی مانند زلزله سرپل ذهاب در سال ۱۳۹۶، سیل پلدختر در سال ۱۳۹۸ و چندین و چند مأموریت عملیاتی دیگر، به مردم خدمت‌رسانی کرده‌اند که مجموعاً این خدمات‌رسانی‌ها به بیش از ۱۲۰ شبانه‌روز می‌رسد.»

دکتر سالاریه تأکید کرد همان‌طور که درباره زلزله بندر کنگ هم اخیراً اعلام شد. سازمان فضایی آمادگی دارد این بالن‌ها را بنابر اعلام نیاز وزارت ارتباطات در مناطقی که بلایای طبیعی در آنجا رخ داده است، عملیاتی کند.


آیا این مقاله برای شما مفید بود ؟ نظر خود را با سید علی ابراهیمی به اشتراک بگذارید !

,
فعال رسانه ای و بلاگر حوزه تکنولوژی

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *