آموزش کاهش پینگ بازی | بهترین راه کاهش پینگ ! چگونه پینگ بازی را کاهش بدیم ؟

آموزش کاهش پینگ بازی | پینگ 20ms در ایران ! چگونه پینگ بازی را کاهش بدیم ؟ سید علی ابراهیمی

آموزش کاهش پینگ بازی | پینگ ۲۰ms در ایران ! چگونه پینگ بازی را کاهش بدیم ؟

در ویدیو بالا آموزش کاهش پینگ بازی به صورت تصویری نمایش داده شده است . در ادامه این مقاله به روش های کاهش پینگ بازی می پردازیم . با سید علی ابراهیمی همراه باشید !

پینگ بالا به‌خصوص برای گیمرها دردسرهای زیادی دارد و می‌تواند تجربه‌ی کاربری را تحت‌الشعاع قرار دهد. در این مطلب، با دلایل پینگ بالا و راهکار‌هایی برای کاهش آن آشنا خواهیم شد.

پینگ چیست ؟ ping به چه معناست ؟

پینگ و تأخیر دو مفهومی هستند که اغلب به‌جای یکدیگر استفاده می‌شوند؛ اما درواقع با‌هم تفاوت دارند. تأخیر به سرعت واکنش اتصال اینترنت و زمانی که طول می‌کشد تا داده‌ها از دستگاه به سرور منتقل شوند (بر‌حسب میلی‌ثانیه)، اشاره می‌کند؛ اما پینگ واحدی است که برای اندازه‌گیری تأخیر استفاده می‌شود. درواقع، پینگ نشان‌دهنده‌ی تأخیر بین ارسال یک پکت (بسته داده) از دستگاه میزبان به دستگاه مقصد (سرور) و دریافت پاسخ آن است.

به‌طور‌خلاصه، اگر تأخیر را ماشینی قدرتمند در نظر بگیریم، پینگ واحدی است که برای اندازه‌گیری سرعت این ماشین به‌کار می‌رود. هنگامی‌که گیمر به سرور بازی آنلاینی متصل است، این سرور برای اینکه بازی روانی را برایش فراهم کند، باید اقداماتی مانند حرکت و بارگذاری مجدد و کشیدن ماشه را تشخیص دهد. هرچه مدت‌زمان انتقال این سیگنال‌ها به سرور بیشتر باشد، تجربه‌ی گیمینگ کاربر کُندتر و خسته‌کننده‌تر می‌شود.

خیلی از گیمرها برای داشتن تجربه‌ای روان و لذت‌بخش هنگام بازی، هزاران دلار در این فرایند سرمایه‌گذاری می‌کنند و جدیدترین و بهترین سخت‌افزار‌ها را می‌خرند؛ اما واقعیت این است که انجام بازی نباید این‌قدر هزینه‌بر باشد.


علت پینگ بالا : دلایل پینگ بالا چیست ؟

نرخ پینگ بالا با وجود داشتن اتصال اینترنتی مناسب ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد که بیشتر آن‌ها هم خارج از کنترل شما هستند:

  • روتر یا کامپیوتر شخصی شما ممکن است قدیمی باشد: حتی اگر ISP اتصال سریع و مناسبی دراختیار کاربر قرار دهد، بازهم کیفیت کامپیوتر و روتر می‌تواند بر سرعت اتصال تأثیر بگذارد. در همین زمینه، کامپیوترها و لپ‌تاپ‌ها و روترهای مخصوصی برای گیمینگ و مدیریت پَکِت‌های بزرگ ساخته شده‌اند که به‌اندازه‌ی کافی قدرتمند هستند و به‌خوبی از‌پسِ حجم پردازش مورد‌نیاز بازی‌های آنلاین برمی‌آیند.
  • مشکلاتی که در فایروال وجود دارند: فایروال‌ها معمولاً بسته‌های داده‌ی ارسالی و دریافتی کامپیوتر را بررسی می‌کنند. این فرایند ممکن است زمان زیادی طول بکشد و در زمان گیمینگ، شاید تجربه‌ی کاربری را تحت‌تأثیر قرار دهد. برای حل این مشکل، در تنظیمات فایروال خود استثنایی برای بازی‌های مدنظر ایجاد کنید؛ اما هم‌زمان این نکته را نیز در نظر بگیرید که غیرفعال‌کردن فایروال‌ها ممکن است آسیب‌پذیری سیستم را دربرابر بسته‌های داده مخرب افزایش دهد.
  • اختلالات سراسری اینترنت : که این مورد در ایران بسیار طبیعی است و همگی میدونیم .
  • مشکل فنی در بستر شبکه شما : ممکن است بدلیل مشکل های نظیر فرسودگی سیم کشی ساختمان ، یا بستر مخابراتی یا تجهیزات مشکل دار ، پینگ شما بالا بره !

رفع لگ بازی آموزش کاهش پینگ بازی | پینگ 20ms در ایران ! چگونه پینگ بازی را کاهش بدیم ؟


راهکار های کاهش پینگ بازی : چگونه پینگ بازی را کاهش بدیم ؟

پینگ و تأخیر به کیفیت اینترنت، فاصله‌ی مکانی سرور و کاربر یا میزبان و… بستگی زیادی دارد؛ اما بیایید چند راهکار برای بهبود وضعیت پینگ را بررسی کنیم.

به روتر نزدیک شوید

اگر از شبکه‌ی Wifi استفاده می‌کنید،‌ کاهش فاصله‌ی بین کامپیوتر یا دستگاه بازی با روتر باعث افزایش قدرت سیگنال دریافتی و احتمالاً پینگ خواهد شد. شاید این کار را پیش‌از‌این انجام داده باشید؛ ولی در‌غیر‌این‌صورت، اقدام مثبت کوچکی برای بهبود پینگ شما محسوب می‌شود. دیوار یا پله یا موانع فیزیکی قدرت سیگنال وایرلس شما را کاهش می‌دهد و بر کیفیت کلی اینترنت شما تأثیر منفی می‌گذارد.

کاهش تعداد دستگاه‌هایی که هم‌زمان از WiFi استفاده می‌کنند

روترها می‌توانند اینترنت را میان تعداد زیادی دستگاه به‌اشتراک بگذارند؛ اما آیا اتصال تعداد زیادی سیستم به آن درست است؟ احتمالاً برای شما نیز پیش آمده است حین بازی آنلاین، اعضای دیگر خانواده نیز از اینترنت استفاده کنند و شما به‌یک‌باره با لگ‌هایی در بازی مواجه می‌شوید. بله، درست است. افزایش تعداد کاربران روتر باعث کاهش سرعت ارتباط و افزایش پینگ می‌شود. اگر موبایل یا لپ‌تاپ شما به اینترنت بی‌سیم مذکور متصل است، حتماً آن را غیرفعال کنید.

استفاده از سرورهای بومی و منطقه‌ای

شرکت‌های سازنده‌ی بازی بسته به سیاست‌های تجاری خود سرورهایی در مناطق مختلف جهان برای کاربران آن منطقه در نظر می‌گیرند. بدیهی است اتصال به سرورهای نزدیک‌تر پینگ بهتری برایتان به‌ارمغان می‌‌آورد. به‌عنوان مثال، برخی بازی‌‌های در منطقه‌ی خاورمیانه سرور اختصاصی دارند؛ به‌همین‌دلیل، اتصال به سرورهای اروپا یا حتی آمریکا کار منطقی نیست. البته برخی بازی‌ها امکان انتخاب سرور و منطقه‌ی جغرافیایی را ندارد. برخی کاربران از خالی‌بودن و انتظار بیشتر در سرورهای منطقه‌‌ی خود گلایه می‌کنند؛ اما قطعاً کیفیت بهتر ارزش این صبرکردن را خواهد داشت. خوشبختانه اکثر بازی‌ها سرورهای نزدیک‌تر را به شما پیشنهاد می‌دهند و کیفیت پینگ و تأخیر را نیز با نماد‌های میله‌ای (مانند آنتن‌دهی گوشی‌ موبایل) به کاربر نشان می‌دهند تا بهترین سرور را انتخاب کنند.


آموزش کاهش پینگ بازی | پینگ 20ms در ایران ! چگونه پینگ بازی را کاهش بدیم ؟ سید علی ابراهیمی


استفاده از کابل Lan و راه‌اندازی دوباره‌ی مودم و روتر

تقریباً همیشه اتصال کابلی پینگ بهتری از اتصال بی‌سیم ارائه می‌کند. اگر این کار پینگ شما را کاهش نداد، احتمالاً مشکل ارتباط اینترنت شما از ISP و کیفیت آن یا حتی مشکل روتر است. گاهی اوقات ممکن است به‌دلیل استفاده‌ی طولاتی‌مدت و پیوسته، مودم یا روتر به‌خوبی عمل نکند. لطفاً دستگاه را برای چند ثانیه خاموش و سپس دوباره روشن کنید. دقت کنید بازگشت دوباره‌ی ارتباط اینترنت پس از فرایند روشن‌کردن، چند لحظه طول می‌کشد؛ پس صبور باشید.

تماس با ارائه‌دهنده‌ی اینترنت و تغییر نوع سرویس

اگر تمام مراحل قبل را انجام دادید و هنوز نتیجه‌ای نگرفتید و حتی در ارتباط با سرورهای منطقه‌ای نیز مشکل دارید، زمان آن فرارسیده است که با ISP خود تماس بگیرید و از آن بخواهید وضعیت سرویس شما را ازنظر تأخیر بررسی کند. برخی از ارائه‌دهندگان اینترنت در کشورمان شاید سرویس‌های مخصوص بازی با پینگ بهتری به شما پیشنهاد دهند و درصورت مشکل کلی در بهبود وضعیت پینگ کمک کنند. اگر با وجود تغییرات سرویس‌دهنده هنوز تغییر در پینگ مشاهده نمی‌کنید، بهتر است سراغ راهکارهای دیگر مانند تعویض سرویس‌دهنده بروید.

ناگفته نماند پینگ و کیفیت اتصال اینترنت وابستگی زیادی به زیرساخت‌های آن در کشور دارد و مسئله‌ی زیرساخت هنوز از مشکلات اصلی‌ در ایران است. اگر بازی‌کردن برایتان اولویت دارد و ارائه‌دهنده‌ی کنونی شما راهکاری برای بهبود کیفیت پینگ شما ندارد، تغییر سرویس‌دهنده راهکار نهایی است.

تعویض روتر و مودم

ممکن است خراب‌شدن یا قدیمی‌بودن روتر یا مودم شما یکی از دلایل کیفیت (قدرت و سرعت و پایداری) ضعیف اتصال به اینترنت و پینگ زیاد باشد. پیش از خرید روتر جدید، حتماً درباره‌ی تطابق آن با نیازهایتان تحقیق کنید. روترهای گیمینگ یکی از انتخاب‌های پیش‌ روی کاربران است که به‌‌ویژه در اتصال هم‌زمان چند کاربر به یک شبکه راهگشا خواهد بود.

استفاده از سرویس‌های کاهش پینگ

احتمالاً شما نیز نام سرویس کاهش پینگ را شنیده‌اید که عموماً برای کاهش پینگ خارجی استفاده می‌شوند. اصطلاح پینگ خارجی عموماً برای اتصال به سرورهای خارج از کشور استفاده می‌شود و پینگ داخلی نیز به تأخیر در ارتباط بین سیستم میزبان و یک سرور داخل کشور (مثلاً تهران) اشاره می‌کند. این سرویس‌ها عموماً ادعایی در کاهش پینگ داخلی ندارند و تنها برای بهبود وضعیت پینگ خارجی استفاده می‌شوند. کاربران کنسول‌ها نیز با داشتن لپ‌تاپ و استفاده از روش‌های اشتراک اینترنت می‌توانند از این سرویس‌ها استفاده کنند. با دی ان اس شکن تحریم ها را دور بزنید!


آیا این مقاله برای شما مفید بود ؟ تجربه شما از این مشکل چیست ؟ حتما سرویبس کاهش پینگ را امتحان کنید ! درمورد بهترین روش افزایش سرعت اینترنت بیشتر بخوانید !

, ,
فعال رسانه ای و بلاگر حوزه تکنولوژی

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *