طرح صیانت چیست ؟ بررسی طرح صیانت جدید ! اینترنت طبقاتی چیست ؟ معایب صیانت

طرح صیانت چیست ؟ بررسی طرح صیانت جدید ! اینترنت طبقاتی چیست ؟ معایب صیانت

طرح صیانت چیست ؟ بررسی طرح صیانت جدید !

نسخه جدید طرح تجاوز به حقوق کاربران با تغییر نام به طرح «نظام تنظیم مقررات خدمات فضای مجازی» تبدیل شده، منتشرشد. این نسخه بیشتر شبیه به طرح پیشنهادی وزارت ارتباطات است. با سید علی ابراهیمی همراه باشید !

طرح صیانت جدید : تنظیم مقررات فضای مجازی

طرح نظام «تنظیم‌ مقررات خدمات فضای مجازی» تشکیل شده از یک نسخه مشترک بین طرح تجاوز به حقوق کاربران مجلس و طرح پیشنهادی وزارت ارتباطات است. در این طرح هرگونه استفاده دستگاه‌های اجرایی از خدمات فضای مجازی خارجی و تبلیغ آن‌ها ممنوع است.

البته مگر در مواردی که به موجب قانون یا مصوبه کمیسیون عالی مجاز شمرده می‌شود. از سوی دیگر یکی دیگر از موارد این طرح جدید که در طرح قبل هم بوده است این است که درآمد ارائه‌دهندگان خدمات فضای مجازی خارجی که از محل فعالیت در ایران منفعت مالی کسب می‌کنند مشمول مالیات خواهد شد. درمورد صیانت اینترنت در خارج بیشتر بدانید !

اینترنت طبقاتی چیست ؟ معایب صیانت چیست ؟

از شما دعوت به دیدن ویدیو بررسی طرح صیانت از موبونیوز می نماییم .تعاریف طرح صیانت

فصل اول این طرح به بحث تعاریف اختصاص یافته است. طبق ماده یک، خدمات فضای مجازی که بیش از ۵۰ درصد مالکیت آن متعلق به اشخاص ایرانی بوده و میزبانی کاربران در داخل کشور انجام می‌شود به عنوان «خدمات فضای مجازی داخلی» و آن دسته که داخلی نیستند با عنوان «خدمات فضای مجازی خارجی» یاد می‌شوند.

فصل اول شامل یک ماده است و در این قسمت تغییرات اندکی مشاهده می‌شود که بیشتر در نام‌ها است برای مثال در نسخه تیر‌ماه صحبت از خدمات پایه کاربردی شده حالا در نسخه  جدید این لفظ به خدمات شبکه ملی تغییر پیدا کرده است.

محدودیت های طرح تنظیم مقررات فضای مجازی

اگرچه بارها تاکید شده بحث مسدودسازی و اعمال محدودیت ترافیک از طرح صیانت حذف شده است اما در نسخه جدید شاهد «اعمال خط مشی ترافیک» هستیم. عبارتی که مبهم بوده اما به نظر می‌رسد در راستای اعمال محدودیت ترافیک پلتفرم‌های متخلف باشد.


آیا این مقاله برای شما مفید بود ؟ درمورد اینترنت طبقاتی بیشتر بدانید !

, , ,
فعال رسانه ای و بلاگر حوزه تکنولوژی

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *