اختلال اینترنت ایران ۲۹ آبان | دامنه ابر آروان از دسترس خارج شد ! ابر آروان چیست ؟

اختلال اینترنت ابر آروان

احتمالا تحریم‌ها باعث از دسترس خارج شدن دامنه دات کام ابر آروان و ایجاد چالشی جدیدی برای مشتریان این شرکت شده است.


علت اختلال اینترنت ایران

دامنه بین‌المللی ابر آروان به آدرس Arvandcloud.com از دسترس خارج شده است. اگرچه این شرکت توضیحی درباره چرایی این موضوع نداده اما احتمالا می‌توان این موضوع را با تحریم اخیر اتحادیه اروپا مرتبط دانست. این اتفاق برای وب‌سایت‌های مختلفی که از خدمات ابر آروان استفاده می‌کردند نیز چالش‌هایی ایجاد کرده است.

در حال حاضر مشتریان این برند باید Name Server دامنه‌های خود را از Arvandcloud.com به Arvandcdn.ir منتقل کنند و تمامی سرویس‌ها و خدمات به دامنه arvancloud.ir منتقل شده است. و علت اختلال اینترنت ایران هم فعلا همین است .


تحریم ابر آروان توسط اتحادیه اروپا

۲۳ آبان ماه بود که اتحادیه اروپا چندین شرکت ایرانی را در لیست تحریم‌های خود قرار داد و نام ابر آروان نیز در این فهرست قرار گرفت. دلیلی که اتحادیه اروپا درباره تحریم این شرکت اعلام کرد نقش احتمالی این شرکت در اختلالات اینترنت ایران عنوان شد؛ دلیلی که البته خود مجموعه ابر آروان آن را رد می‌کند.

پس از این اتفاق ابتدا دیتاسنتر ابر آروان در هلند از دسترس خارج شد و حالا دامنه دات کام ابر آروان از دسترس خارج شده. در کنار این موضوع، سایت‌هایی که از خدمات ابر آروان استفاده می‌کردند نیز با اختلال مواجه شده‌اند و لازم است Name Server خود را تغییر دهند.

این موضوع در قالب یک پیامک با عنوان اطلاع رسانی فوری محصول CDN ابرآروان اعلام شده است. در پیامی که به مشتریان اعلام شد دلیل این موضوع اختلال روی ریجستر بین‌المللی عنوان شده است. ابر آروان از تمامی مشتریان خود خواسته تا Name Serverهای تمامی دامنه‌های خود را از Arvandcloud.com به arvandcdn.ir تغییر دهند.

تحریم ابر آروان اینترنت


ابر آروان چیست ؟

ابرآروان یک شبکه تحویل محتوای ایرانی و یک شرکت رایانش ابریست که عرضه‌کنندهٔ زیرساخت یکپارچهٔ ابری به استارت‌آپ‌ها و کسب‌وکارهای ایرانی می‌باشد.

ابرآروان، ارائه‌دهنده سرویس‌ها،بسترهای نرم‌افزاری به عنوان سرویس، VOD, رادار ابرآروان و ذخیره‌سازی اشیا است. به گفته دنیای اقتصاد، این شرکت اکوسیستم ابری را برای ایران فراهم می‌کند. این شرکت در سال ۱۳۹۹ پنجاه هزار مشتری داشت.


محصولات ابر آروان چیست ؟ با خدمات ابر آروان آشنا شوید :

محصول اصلی ابر آروان، CDN است. پویا پیرحسین‌لو مدیرعامل این شرکت مهر ۱۴۰۰ در مصاحبه‌ای به دیجیاتو گفت در ایران سهم کلودفلر از بازار CDN حدود ۷۰ درصد و سهم ابر آروان ۲۵ درصد است. او همچنین گفته بود ۹۵ درصد بازار ایران در اختیار کلودفلر و ابر آروان است.


آیا اینترنت شما هم مختل شده ؟ دسترسی شما به چه پلتفرم هایی قطع شده ؟ از شما دعوت به دیدن مقاله اینترنت طبقاتی می کنیم .

,
اشتراک گذاری:
فعال رسانه ای و بلاگر حوزه تکنولوژی

دیدگاه‌ها

یک دیدگاه

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بایگانی‌ها